Samsung 55" TU7000UHDsmart LED TV
-100 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
0৳
Ex Tax: 0৳
55"55TU7000UHD Samsung smart led tv price in Bangladesh 55"55TU7000UHD Samsung smart led tv
  • Samsung 55TU7000 55 Inch Crystal UHD 4K Smart TV.
  • Brand: Samsung.
  • Product Type: Crystal UHD 4K Smart TV.
  • ModeL: 55TU7000.
  • Model Year: 2020.
  • Screen Size: 55”.
  • Crystal Processor 4K.
  • Crystal Display.
  • Game Enhancer.
  • Motion Rate 120.
  • 2 HDMI Connections1.
  • eARC Port 2.
  • 1 USB Connection.
  • LAN Port.
  • 802.11AC built-in Wi-Fi.
  • Optical Audio Output Port.
  • Color: Black.
Product Warranty
This Samsung 55 inch RU7200  Smart Led TV Price Bangladesh, comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty. Credit Card কাষ্টমারদের জন্য সর্বোচ্চ EMI সুবিধা –(EBL,  MTB, SCB, UCB, City Bank, Brac Bank )
Brand Bazaar || Sony Bravia Online Store in Bangladesh
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K  Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Samsung 55" TU7000UHDsmart LED TV price in bd 2026?