55X9500H Sony Bravia 55
55X9500H Sony Bravia 55
-50 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
55X9500H Sony Bravia 55
145,000৳
Ex Tax: 145,000৳
55X9500H Sony Bravia 55" 4K Ultra HD Full Array LED TV | Brand Bazaar
SONY Bravia 55X9500H Full Array LED 4K UHD HDR Smart Android TV [55 Inch] merupakan smart TV dengan ukuran layar 55 inch yang memiliki fitur utama full array LED, X-Wide Angle, X-tended Dynamic Range Pro, X motion Clarity, Acoustic Multi-Audio, X-Balanced Speaker, Premium Blade Stand dan Flush Surface. Specification :
  • Operating system : Android
  • Display Resolution : 3840x2160
  • Chromecast Built-in : Yes
  • Apple Airplay : Yes
  • Motion Enhancer (Native HZ) : X-Motion Clarity, Auto mode
  • Picture Processor : Picture Processor X1 Ultimate
  • Clarity Enhancement : 4K X-Reality PRO, Dual database processing & Object-based Super Resolution
About this item
  • TRILUMINOS Display: See exactly what the creator intended with advanced color and gradation
  • ONE-SLATE DESIGN: Slim and flush design with thin bezel keeps you focused on the big picture. A 2-way stand allows for TV placement on wide or narrow consoles. (Available for 55" class, 65" class, 75" class)