65" 65TU8000UHD Samsung 4K Smart TV Price in Bangladesh
65" 65TU8000UHD Samsung 4K Smart TV
Key Features:
  • Type: Crystal UHD
  • Series: UHD 8 Series
  • Audio
  • Dolby: Yes
  • Sound Output (RMS):20W
  • Bluetooth Headset Support: Yes
  • Wireless Connectivity: Wi-Fi Connectivity
  • Inputs & Outputs
  • HDMI:3
  • USB:2
  • Ethernet (LAN): Yes
  • Dimensions
  • Product Size (W x H x D) Without Stand
  • 48.4″ x 27.8″ x 2.4″
  • Power Supply (V)
  • AC110-120V 50/60Hz
Product Warranty
This Samsung 65 inch   TU8000 Smart Led TV Price Bangladesh, comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty. Credit Card কাষ্টমারদের জন্য সর্বোচ্চ EMI সুবিধা –(EBL,  MTB, SCB, UCB, City Bank, Brac Bank )