65 inch Sony KD-65X9500G UHD 4K LED Android TV
-53 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
198,000৳
Ex Tax: 198,000৳
65 inch Sony KD-65X9500G UHD 4K LED Android TV Price in Bangladesh || Online Shopping in BD
Sony BRAVIA KD-65X9500G 65 inch LED 4K TV features a display for your viewing pleasure. The Aspect Ratio of this screen is 0.67292 to meet the latest standards and consumes 292 W as power (when running). Other features of this TV include Bravia Sync, Display Mirroring, Double USB Sharing, Easylink (HDMI-CEC), MHL, Network File Sharing, Photo share, Screen Casting, Smart Convergence, SmartShare, SmartView, Swipe & Share, USB HID Support, WiFi Direct. Also, the total speaker output of this TV is 20 W. The Sony 65inch 4K Android TV gives you unbelievable visuals. It is a thin TV with a smart and neat look. Its screen produces images rich in clarity, vividness, sharpness, and details with 4K picture resolutions. Everything that you view on this Sony 4K Android TV, including broadcasting content,Online content, BluRay discs, or content from one of your smart devices, gets displayed in 4K resolution. The colors also look bright and natural because of the TRILUMINOS display.
Warranty 2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years service Warranty.
Brand Bazaar || Sony Bravia Online Store in Bangladesh
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K  Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the 65 inch Sony KD-65X9500G UHD 4K LED Android TV price in bd 2026?