Samsung 75 inch 75TU8100 4k UHD Smart LED TV
-46 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
185,000৳
Ex Tax: 185,000৳
75 inch 75TU8100 Samsung 4k UHD Smart led tv price in Bangladesh
75 inch 75TU8100 Samsung 4k UHD Smart led tv
Crystal UHD 4K TV Screen Size    75" Resolution    3840 x 2160 Motionflow      120HZ Crystal Processor 4K HDR Audio: Dolby Speaker Type 2CH Sound Output  : 20W Connectivity: Wi-Fi Direct Bluetooth HDMI    HDMI x 3 USB    USB x 2 Mobile to TV Mirroring
Product Warranty
This Samsung 75 inch 75TU8100  Smart Led TV Price Bangladesh, comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty. Credit Card কাষ্টমারদের জন্য সর্বোচ্চ EMI সুবিধা –(EBL,  MTB, SCB, UCB, City Bank, Brac Bank )
Brand Bazaar || Sony Bravia Online Store in Bangladesh
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K  Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Samsung 75 inch 75TU8100 4k UHD Smart LED TV price in bd 2026?