Sony Bravia KD-55X8000H 55 inch 4K Ultra HD Android TV
-50 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
83,000৳
Ex Tax: 83,000৳
KD-55X8000H | Sony Bravia 55 inch 4K Ultra HD Android TV
  • Android TV 55 inch
  • Triluminos Display
  • 4K X-Reality PRO, Dolby Atmos
  • X balanced Speaker
  • Slim blade stand, Narrow Bezel
Key Features:
  • Model Year: 2020
  • Model: X8000H
  • Operating System: Android
  • Storage: 16GB
  • Chromecast: Yes
  • Bluetooth: Yes
  • Panel Resolution: 4K
  • Screen Size: 55 Inch
  • STAND COLOR: Silver
  • POWER CONSUMPTION (IN OPERATION): 74.0 W
  • ON/OFF TIMER: Yes
  • VOICE SEARCH: Yes
  • SLEEP TIMER: Yes
  • AUDIO POWER OUTPUT: 10W + 10W
Warranty 2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years service Warranty.
Quick Compare
Product Details
Product Sony Bravia KD-55X8000H 55 inch 4K Ultra HD Android TV
Image Sony Bravia KD-55X8000H 55 inch 4K Ultra HD Android TV
Price 165,000৳ 83,000৳
Model Model
Brand
Availability Out Of Stock
Rating
Based on 0 reviews.
Summary KD-55X8000H | Sony Bravia 55 inch 4K Ultra HD Android TV  Android TV 55 inch Triluminos Display 4K X-Reality PRO, Dolby Atmos X balanced Speaker Slim blade stand, Narrow Bezel Key Features: Model Year: 2020 Model: X8000H Operating System: Android Storage: 16GB Chromecast: Yes Bluetooth: Yes Panel Resolution: 4K Screen Size: 55 Inch STAND COLOR: Silver POWER CONSUMPTION (IN OPERATION): 74.0 W ON/OFF TIMER: Yes VOICE SEARCH: Yes SLEEP TIMER: Yes AUDIO POWER OUTPUT: 10W + 10W Warranty 2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years service Warranty...
Write a review
Note: HTML is not translated!
Bad Good
What is the Sony Bravia KD-55X8000H 55 inch 4K Ultra HD Android TV price in bd 2026?