Sony Bravia 85 Inch KD-85X85J 4K Ultra HD Google Smart TV
-55 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
385,000৳
Ex Tax: 385,000৳
Specification
Main Features
Display Type Flat Panel
Screen Size 85 inch
Resolution Ultra HD 4K (3840 x 2160 p)
Processor Picture Processor: 4K HDR Processor X1
Storage 16GB
Connectivity
USB USB Types Supported: USB 2.0 Number Of USB Ports: 2 x USB 2.0
HDMI HDMI2.1
Bluetooth Version 4.2
Wi-Fi Wi-Fi Direct, 2.4 GHz, 5 GHz
Audio
Speaker System Dual Speakers : 20 W
Power
Power Supply 50/60 Hz, 220 V - 240 V AC
Physical Specification
Dimension (L x W x H) Approx. 1899 x 1176 x 456 mm