Sony BRAVIA KD-43X8000G 43 inch 4K Smart LED Price Bangladesh || Brand Bazaar
Special Features
HDR 10 Enhances dynamic range of the picture for a more realistic effect
Voice remote Use voice commands to control your TV
Screen Casting Cast your phone`s screen to the TV
Power Saving Mode Reduces power consumption
Gaming mode Provides an enhanced, lag-free gaming experience.
https://www.youtube.com/watch?v=oVQY575DrVk&t=160s
Specifications: Sony BRAVIA KD-43X8000G 43 inch 4K
Resolution: 4K Ultra HD (3840x2160) | Refresh Rate: 50 hertz
Sound : 20 Watts Output | Clear Audio+: Immersive and Clearer Sound for a lifelike experience
Smart TV Features : Android Smart TV | Screen Mirroring | Google Play | Built-in Chromecast
Warranty Information: 2 year Panel warranty provided by Brand Bazaar from date of purchase
Brand Bazaar assure 100% original and 100% Made in Malaysia Products.
Product Warranty :
This product This 43 inch Sony X8000G Android 4K Led TV comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty.
Brand Bazaar
Happy Arcade Shopping Mall
Mobile: 01619550030 / 01799922318 / 01618028590
MI P1 50 inch L50M6-6AEU 4K Android UHD FHD TV Price in Bangladesh
Key Features:
Connectivity
Bluetooth 5.0Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
HDMI x 3(1 port with eARC)
USB 2.0 x 2
Composite In (AV)
CI Slot
Ethernet (Lan)
Optical Digital Audio Out
3.5mm headphone jack x 1
Broadcasting system: DVB-T2/C, DVB-S2
Processor and Storage
Processor: MediaTek MT9611
CPU: Quad A55, up to 1.5GHz
GPU: Mali G52 MP2
RAM: 2GB
Storage: 16GB
Xiaomi Mi P1 L50M6-6AEU 50-Inch Smart Android 4K TV with Netflix (Global Version)
Xiaomi Mi P1 L50M6-6AEU Smart Android TV comes with a 50" 4K UHD (3,840 x 2,160) display and epic views with a borderless design. 4K UHD resolution delivers true-to-life images with more detail and greater depth. It has a viewing angle of 178°(H)/178°(V). The Mi P1 features a MediaTek MT9611 processor. It is equipped with Quad A55, up to 1.5GHz CPU, and Mali G52 MP2 GPU. It has 2GB RAM and 16GB of storage. It supports Dolby Vision that delivers brighter brights and darker darks by enhancing the sharpness, contrast, and color of images, while true-to-life levels of detail let you see more than ever before. It has two 10W stereo speakers that deliver a rich, clear, and layered cinematic audio experience from the comfort of your living room.
Product Warranty
This MI P1 50 inch L50M6-6AEU 4K Android UHD FHD TV, comes with 1 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty.
Credit Card কাষ্টমারদের জন্য সর্বোচ্চ EMI সুবিধা –(EBL, MTB, SCB, UCB, City Bank, Brac Bank )
Brand Bazaar || Samsung Online Store in Bangladesh
অর্ডার করতে সরাসরি কল করুনঃ ☎ 01619550030 / 01799922318, অথবা আমাদের শো-রুমে চলে আসুন ।
✅ ১০০০ – ৩০০০ টাকা, আপনাকে অগ্রিম প্রদান করে, অর্ডারটি কনফার্ম করতে হবে।
অবশিষ্ট মূল্য কুরিয়ার অফিস থেকে পণ্য নেওয়ার সময়, কুরিয়ার আফিসে পেমেন্ট করতে হবে।
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
1. Home Delivery inside Dhaka Free TK, Outside of Dhaka Delivery Free TK.
3. Outside of Dhaka, Customer have to pay 1000 – 3000 Taka in advance
4. Outside of Dhaka delivery via courier service.
5. Product delivery duration may vary due to product availability in stock.
Brand Bazaar
Happy Arcade Shopping Mall
Mobile: 01618028590 / 01619550030.. |
MI P1 55 inch L55M6-6AEU 4K Android UHD FHD TV Price in Bangladesh
Key Features
MPN: L55M6-6AEU
Model: Mi P1 L55M6-6AEU
Processor: MediaTek MT9611, CPU: Quad A55, up to 1.5GHz
RAM: 2GB, Storage: 16GB
55" 4K UHD (3,840 x 2,160) display
Supports Dolby Audio and DTS-HD
Description
Full Specification
Screen Size
55 Inch
Panel
Flat
Resolution
4K, 3840 x 2160p
3D Technology
2D
Refresh Rate
60 Hz
Sound
10 Watt + 10-Watt RMS Speaker Output, Dolby Audio and DTS-HD Support
Connectivity
Wi-FI / 3 x HDMI / 2 x USB / Bluetooth 5.0 / Ethernet (LAN)
Remote
360° Bluetooth Remote Control
Operating System
Android
Dimension
1234.9 x 285.3 x 782.2mm Dimensions Including Base
Other Features
Android TV 10 Operating System
Smart Home Control Hub
Hands-Free Google Assistant
Microphone Mute Switch
150-Watt Power
Supports Wall Mounting
MediaTek 9611 Processor
Quad A55, up to 1.5GHz CPU
3.5mm Headphone Jack