Samsung 50" UHD 4K 50KU6000 6 Series TV
-100 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
0৳
Ex Tax: 0৳
50" UHD 4K 50KU6000 Series 6 Samsung TV price in Bangladesh
  Dimensions 1128.9 x 723.7 x 310.5 mm Operating System Tizen Processor Quad-core Available Color BlackSmart View Yes Connect Share Yes HDMI 3 Social App Yes Contrast Ratio  Mega Contrast Series 6 WiFi Yes Sports Mode Yes USB Port 2
Product Warranty
This Samsung 50 inch KU6000  Smart Led TV Price Bangladesh, comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty. Credit Card কাষ্টমারদের জন্য সর্বোচ্চ EMI সুবিধা –(EBL,  MTB, SCB, UCB, City Bank, Brac Bank )
Brand Bazaar || Sony Bravia Online Store in Bangladesh
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K  Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
Quick Compare
Product Details
Product Samsung 50" UHD 4K 50KU6000 6 Series TV General ASGA18AET 1.5 Ton Split wall mount AC GS24XFV32 Gree 2 Ton Inverter Air Conditioner 2022 Model Gree 2 Ton Inverter Air Conditioner in Bangladesh | Gree GS-24XCOA1V 2 Ton
Image Samsung 50" UHD 4K 50KU6000 6 Series TV General ASGA18AET 1.5 Ton Split wall mount AC GS24XFV32 Gree 2 Ton Inverter Air Conditioner 2022 Model Gree 2 Ton Inverter Air Conditioner in Bangladesh | Gree GS-24XCOA1V 2 Ton