Samsung 65BU8100 65 inch Crystal UHD 4K Smart TV
-100 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
105,000৳
Ex Tax: 105,000৳
Samsung 65BU8100 65 inch Crystal UHD 4K Smart TV lowest price Provide Brand Bazaar in Bangladesh Market. 100% original and Brand new Samsung 65 inch Smart tv all model available at our online shop.
Key Features
  • MPN: UA65BU8100UXTW
  • Model: 65U8100
  • Motion Xcelerator, Ambient Mode, Auto Game Mode
  • Dynamic Crystal Color, Crystal Processor 4K
  • 65" UHD 4K (3840 x 2160) Display
  • Analog Clean View, Triple Protection
Specification
Main Features
Display Type LED
Screen Size 65"
Resolution 3,840 x 2,160
Refresh rate 50Hz
Processor Crystal Processor 4K
Operating System Tizen
Connectivity
USB USB x 2
HDMI HDMI x 3
Bluetooth Yes (BT5.2)
Wi-Fi Yes (WiFi5)
Audio
Audio Output Sound Output (RMS): 20W