Sony BRAVIA KD-49X8000G 49 inch 4K Android Ultra HD TV
-39 % Out Of Stock
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
70,000৳
Ex Tax: 70,000৳
Display :  49-inch Display 4K:3840x2160 Screen Resolution LED Screen Type : Ideal viewing distance of 5 - 8 ft Size : 1101 x 645 x 57 mm Product Dimensions, 12.4 kg Item Weight TV Type : Smart TV Connectivity : 3 USB Ports, 4 HDMI Ports, Bluetooth, Wi-Fi, LAN/Ethernet, HDMI ARC, Performance , 16 GB Storage Operating System :Android TV: Google`s smart TV platform based on Android Audio : 20W Speakers Dolby Audio: Advanced audio formatting and signal processing to deliver enhanced sound
Product Warranty : Sony BRAVIA KD-49X8000G
This product This 49 inch Sony X8000G Android 4K Led TV comes with 2 Year Panel Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts, 10 years service warranty.
Quick Compare
Product Details
Product Sony BRAVIA KD-49X8000G 49 inch 4K Android Ultra HD TV Samsung 4K TV 55U8500F 55 Inch Crystal UHD Smart Television
Image Sony BRAVIA KD-49X8000G 49 inch 4K Android Ultra HD TV Samsung 4K TV 55U8500F 55 Inch Crystal UHD Smart Television