Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV
-100 % Out Of Stock
Brand
Sony
Product model Model
Total Reviews
Official Products 100% Official Products
Authorized Showroom Brand Bazaar
0৳
Ex Tax: 0৳
Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV | BrandBazaarBD
Sony Bravia KLV-40R352E is a 0 inch Full HD LED TV with 1920 x 1080 Pixels screen resolution, Connectivity features available in Sony Bravia KLV-40R352E include USB Ports and HDMI Ports, Speaker Output available is 10 W and the Sound Technology used is Dolby digital audio format.
Product Feature : Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV
Screen Size 40"
Panel Flat
Resolution Full HD 1920 x 1080
Technology LED
3D Technology 2D
Response Time 5 ms
Refresh Rate Motionflow XR 100 Hz
Contrast Advanced Contrast Enhancer
Brightness Wide Color Enhancer Plus
TV Tuner Analog and Digital
Sound Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, 10 Watts x 2
Connectivity USB, 2 HDMI
Remote Yes
Warranty : 2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years Service Warranty.
Quick Compare
Product Details
Product Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV
Image Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV
Price 0৳ 0৳
Model Model
Brand Sony
Availability Out Of Stock
Rating
Based on 0 reviews.
Summary Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV | BrandBazaarBD Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV 100% Made in Malaysia, Technology Japan, Brand Bazaar in Bangladesh assure 2 Years Replacement Guaranty and 5 Years service warranty. Sony Bravia KLV-40R352E is a 0 inch Full HD LED TV with 1920 x 1080 Pixels screen resolution, Connectivity features available in Sony Bravia KLV-40R352E include USB Ports and HDMI Ports, Speaker Output available is 10 W and the Sound Technology used is Dolby digital audio format. Product Feature : Sony Bravia KLV-40R352E Full HD Led TV Screen Size 40" Panel Flat Resolution Full HD 1920 x 1080 Technology LED 3D Technology 2D Response Time 5 ms Refresh Rate Motionflow XR 100 Hz Contrast Advanced Contrast Enhancer Brightness Wide Color Enhancer Plus TV Tuner Analog and Digital Sound Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, 10 Watts x 2 Connectivity USB, 2 HDMI Remote Yes Warranty : 2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years Service Warranty. ..