Sony KD43X8000H 43 Inch X8000H 4K UHD HDR Android LED TV | Brand Bazaar
Key Features:
Screen Size : 43 (108 cm)
Smart LED TV : Yes
3840 x 2160 (4K Ultra HD) Res
10 W + 10 W Sound Output
USB : 2, HDMI : 4
X1 4K HDR Processor
Sony BRAVIA KD-43X8000H 43 inch LED 4K TV price in Bangladesh. The lowest price of Sony BRAVIA KD-43X8000H 43 inch LED 4K TV Provide Brand Bazaar. This is 16 GB internal storage base variant of Sony BRAVIA KD-43X8000H 43 inch LED 4K TV which is available in Black color. Have a fantastic audio-visual experience by tuning in to the brilliant experience that the Sony 108 cm (43 inch) Ultra HD (4K) LED Smart TV, 43X8000H offers you. Apart from allowing you to enjoy your favorite movie and shows in amazing picture quality, the multiple connectivity options give you a wide range of options to choose from and enjoy your favorite entertainment in amazing picture quality. The television brings together stunning visuals, breath-taking sound and a host of other features that make it an amazing proposition for you.
Warranty
2 years Replacement Guaranty , 1 Year Spare Parts & 10 Years service Warranty.
Brand Bazaar || Sony Bravia Online Store in Bangladesh
অর্ডার করতে সরাসরি কল করুনঃ ☎ 01619550030 / 01799922318, অথবা আমাদের শো-রুমে চলে আসুন ।
✅ ১০০০ – ৩০০০ টাকা, আপনাকে অগ্রিম প্রদান করে, অর্ডারটি কনফার্ম করতে হবে।
অবশিষ্ট মূল্য কুরিয়ার অফিস থেকে পণ্য নেওয়ার সময়, কুরিয়ার আফিসে পেমেন্ট করতে হবে।
Online Sony Showroom || LED, Smart TV, 4K Android TV, OLED , Home Theater System, TV Accessories
Purchase & Delivery Process:
1. Home Delivery inside Dhaka Free TK, Outside of Dhaka Delivery Free TK.
3. Outside of Dhaka, Customer have to pay 10000 – 30000 Taka in advance
4. Outside of Dhaka delivery via courier service.
5. Product delivery duration may vary due to product availability in stock.
Brand Bazaar
Happy Arcade Shopping Mall
Mobile: 01618028590 / 01619550030 / 01799922318
https://www.youtube.com/watch?v=GFh7HXvd7kg
Product details of Electric Instant Hot Water Shower - White & Blue
Instant Hot Water supply
Save up to 75% in energy cost
Compact, easy to use and 100% automatic
Lowest Cost: ECO For that electricity use small unit.
Parallel Instant water heater & supply for pleasure to your daily both.
Thermal control & easily installation
Electric protection & safely uses
Super Quality, Brazilian Technology.
The most innovate and simplest water heater for one point of use
Product Description:
☑ ইনস্ট্যান্ট শাওয়ার ওয়াটার হিটার
☑মাত্র ৩ সেকেন্ডে পানি গরম করে
☑ কম্প্যাক্ট ডিজাইন
☑ উন্নত প্লাস্টিক
☑অটোমেটিক
☑ ব্যবহার করা সহজ ও নিরাপদ
☑ ৭৫% বিদ্যুৎ সাশ্রয় করে
☑ 95% থার্মাল কন্ট্রোল
☑ভোল্টেজ: 220V
☑ পাওয়ার: 33 KW
☑শাওয়ার এর সাথে পাচ্ছেন একটি হ্যান্ড শাওয়ার ফ্রী,
Product details of Electric Hot Shower
Voltage: 240V
Wire: 8AWG
Working Pressure: 10a 400kpa(1 a 40mca***)
Circuit Breaker: 35A/40A
Protection Degree: IP24
Grounding Wire: Yes.
Compatiable: Yes
Hose with Hand Shower Head: Yes
Online Shopping Bangladesh || Online Shopping BD || BrandBazaarBD.com
অর্ডার করতে সরাসরি কল করুনঃ ☎ 01619550030, অথবা আমাদের শো-রুমে চলে আসুন ।
✅ কুরিয়ার চার্জ ১০০ টাকা, আপনাকে অগ্রিম প্রদান করে, অর্ডারটি কনফার্ম করতে হবে।
Purchase & Delivery Process:
1. Home Delivery inside Dhaka 150-300 TK, Outside of Dhaka Delivery Charge 150 TK.
3. Outside of Dhaka, Customer have to pay 500 Taka in advance
BrandBazaarBD.com
Happy Arcade Shopping Mall
Mobile: 01618028590 / 01619550030
Mi TV 4A ৪৩ ইঞ্চি অ্যান্ড্রয়েড স্মার্ট টেলিভিশন দাম || ব্র্যান্ড বাজার
Features : 43" 4A android 9.0 European version Tv
Model: Mi 4A
MI Universal Remote Support Google Home
43" Full HD Display
Dolby + DTS Sound System
Mi 4A 43-inch Smart Android TV – Get Better Picture Quality With This Ultra-brighten Television
৪৩ ইঞ্চি ফুল এইচডি এই টিভিটির ভিউইং অ্যাঙ্গেল ১৭৮ ডিগ্রি। টিভিত ভিতরে রয়েছে 1.5GHz quad-core Amlogic T962 Cortex-A53 প্রসেসার। সাথে রয়েছে 2GB RAM আর 8GB ইন্টারনাল স্টোরেজ। আর রয়েছে Wifi আর তিনটি HDMI পোর্ট, ইথারনেট আর দুটি USB 2.0 পোর্ট। আর রয়েছে দুটি 10W ডোম স্পিকার। সাথে রয়েছে ডলবি ভার্চুয়াল সাউন্ড, DTS আর বাস বুস্ট।
Xiaomi Mi 43 inch Full HD TV Smart LED comes with excellent viewing experience and all latest features.If you think for a better quality TV in a reasonable price,this one would be a best choice for your office , house and all commercial work.
Mi TV 4A 43” Smart Screen – Global Version
Features
43″ Full HD Display Resolution
Running On Android Marshmallow v6.1 Operating System Integrated With PatchWall
1.5 GHz Cortex-A53 Quad-core Processor
Mali 450 MP3 Graphics Processing Unit
2 GB RAM & 8 GB Internal Storage
Built-in Wifi & Ethernet System
MPEG & Noise Reduction
App Store Access
Stylish & Slim Design
Energy Saving Features
Screen Mirroring Feature
Xiaomi Mi TV 4A 43 inch Full HD Smart LED at best price in Bangladesh with express shipping at your doorstep.